Żywa lekcja historii. Wizyta klasy 4RK w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau

W dniu 13 maja 2026 roku uczniowie klasy 4RK wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do byłego nazistowskiego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawca klasy, pan Tomasz Smyrak, oraz wicedyrektor ds. wychowawczych, pani Bogumiła Bałos.

Wizyta studyjna w muzeum stanowiła element edukacji patriotycznej i obywatelskiej uczniów. Podczas poruszającego spotkania z historią młodzież poznała realia funkcjonowania obozu oraz tragiczną politykę eksterminacji prowadzoną przez nazistowskie Niemcy.

Bezpośredni kontakt z autentycznym miejscem pamięci był dla uczniów klasy czwartej głębokim przeżyciem. Ta wyjątkowa lekcja historii przypomniała o wartości ludzkiego życia, wolności oraz konieczności poszanowania drugiego człowieka.

Tomasz Smyrak