W dniu 26 listopada 2025 r. odbył się szkolny etap 33. edycji Olimpiady Zdrowia PCK konkursu wiedzy z zakresu zdrowia, higieny, pierwszej pomocy oraz problematyki ochrony środowiska naturalnego. W tym roku hasłem przewodnim dla akcji prozdrowotnych dla lokalnych społeczności jest „Zdrowie to nie tylko ciało, ale i umysł, czyli zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”.
Podczas Olimpiady sprawdzana jest wiedza dotycząca szeroko rozumianego zdrowego stylu życia:
- zasad higieny osobistej i otoczenia,
- zasad zdrowego żywienia,
- znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka,
- prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich form wypoczynku,
- ochrony środowiska naturalnego,
- profilaktyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków),
- zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS, HPV) i cywilizacyjnym,
- dbania o higienę jamy ustnej,
- zdrowia psychicznego,
- zasad przeciwdziałania marnowaniu żywności i surowców.
Uczestnicy powinni mieć również podstawową wiedzę na temat ruchu Czerwonego Krzyża.
Do kolejnego etapu olimpiady zakwalifikowała się OLIWIA MAREK z klasy 1E.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!
Oliwii życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych.
Szkolne Koło PCK i HDK
