Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką

W dniu 26 listopada 2025 r. odbył się szkolny etap 33. edycji Olimpiady Zdrowia PCK konkursu wiedzy z zakresu zdrowia, higieny, pierwszej pomocy oraz problematyki ochrony środowiska naturalnego. W tym roku hasłem przewodnim dla akcji prozdrowotnych dla lokalnych społeczności jest „Zdrowie to nie tylko ciało, ale i umysł, czyli zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”.

Podczas Olimpiady sprawdzana jest wiedza dotycząca szeroko rozumianego zdrowego stylu życia:

  • zasad higieny osobistej i otoczenia,
  • zasad zdrowego żywienia,
  • znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka,
  • prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich form wypoczynku,
  • ochrony środowiska naturalnego,
  • profilaktyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków),
  • zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS, HPV) i cywilizacyjnym,
  • dbania o higienę jamy ustnej,
  • zdrowia psychicznego,
  • zasad przeciwdziałania marnowaniu żywności i surowców.

Uczestnicy powinni mieć również podstawową wiedzę na temat ruchu Czerwonego Krzyża.

Do kolejnego etapu olimpiady zakwalifikowała się OLIWIA MAREK z klasy 1E.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

Oliwii życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych.

Szkolne Koło PCK i HDK