KURSY ZAWODOWE w „Witosie”

W ramach kolejnych edycji projektu „Kreatywny uczeń – profesjonalista w zawodzie” uczennice i uczniowie ZS im. W. Witosa uczestniczyli w kursach zawodowych m. in. takich jak: barmańskim, baristycznym, kelnerskim, prawa jazdy kat. B, animatora czasu wolnego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, Adobe Photoshop, wizażu i makijażu, pilota wycieczek.

Kursy te umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności, które są cenione na rynku pracy. Dzięki temu młodzi ludzie stają się bardziej konkurencyjni i mają większe szanse na zatrudnienie po ukończeniu edukacji. Kursy zawodowe często pozwalają na odkrycie własnych pasji i zainteresowań, co może prowadzić do lepszego dopasowania wyboru kariery do osobistych predyspozycji. Dodatkowo, uczestnictwo w takich projektach sprzyja rozwojowi umiejętności interpersonalnych, jak praca w zespole, czy komunikacja, które są niezbędne w każdym zawodzie.

Dzięki kursom zawodowym młodzi ludzie uczą się samodzielności, odpowiedzialności oraz umiejętności zarządzania czasem. Te doświadczenia przygotowują ich nie tylko do pracy, ale także do dorosłego życia. Ukończenie kursu zawodowego skutkuje uzyskaniem certyfikatu, który stanowi dodatkowy atut w CV i może otworzyć drzwi do lepszych możliwości zawodowych.